Usuwanie i zmywanie graffiti

Od lat firma Clean City zajmuje się usuwaniem graffiti. Oferujemy skuteczną i kompleksową usługę skierowaną do każdego Klienta, który padł ofiarą zniszczeń wykonanych farbami oraz innymi pochodnymi graffiti. W razie potrzeby dobierany jest odpowiedni kolor farby do odmalowania ewentualnych śladów a ostatecznie nakładana jest warstwa zabezpieczająca przed graffiti.

Uporczywe graffiti

Choć współcześnie graffiti w wielu kręgach uznawane jest za formę sztuki, to jednak nadal może powodować chaos w przestrzeni publicznej. Nieprzemyślane mazanie po niedozwolonych powierzchniach, budynkach, a nawet taborze kolejowym szpeci krajobraz i powoduje materialne straty. W trosce o estetykę Warszawy, a także wygląd Twojego miejsca pracy czy zamieszkania świadczymy usługi w zakresie usuwania graffiti. Obejmują one:

  • czyszczenie zamalowanych powierzchni,
  • zmycie farby przy użyciu odpowiedniego preparatu,
  • nałożenie powłoki zabezpieczającej przed kolejnym zniszczeniem.

W swojej pracy korzystamy z różnych, skutecznych i bezpiecznych metod, w tym piaskowania niskociśnieniowego i biodegradowalnych środków. Przywracamy estetykę w miejscach, które zostały oszpecone rysunkami lub napisami. Mamy doświadczenie w usuwaniu graffiti ze ścian i innych powierzchni z kamienia, drewna czy cegieł. Za każdym razem dopasowujemy zakres prac oraz rodzaj środka czyszczącego do zniszczonego miejsca, aby nasze działania przyniosły zamierzony rezultat.

Usuwanie graffiti ze ścian — nasza oferta

Jesteśmy firmą sprzątającą, która od lat troszczy się o wygląd obiektów mieszkalnych i wizerunek miejsc publicznych na mapie Warszawy. Usuwanie graffiti ze ścian to część naszej oferty, której celem jest walka z aktami wandalizmu. Niejednokrotnie byliśmy świadkami zniszczeń dokonanych nawet na pomnikach czy grobach. Obraźliwe hasła, wulgarne rysunki, nieprzemyślane bazgroły szpecą, a często też obrażają uczucia. Samodzielne pozbywanie się ich ze ścian zazwyczaj okazuje się niemożliwe. My dysponujemy sprzętem do usuwania graffiti namalowanych markerami, farbami, lakierami. W tej walce sami korzystamy z preparatów bezpiecznych dla ludzi i przyjaznych środowisku. Nie tylko usuwamy graffiti ze ścian, ale też zabezpieczamy powierzchnie przed kolejnym atakiem szalonych „artystów”. Wiemy bowiem, że wielu z nich lubi powracać do konkretnych miejsc, niszcząc je raz za razem i narażając właścicieli na ogromne straty wizerunkowe czy finansowe. Zajmujemy się również remontem i renowacją elewacji.

Zmywanie markerów, farb i lakierów typu graffiti, usuwanie powłok malarskich.

Usuwanie z: cegły, klinkieru, tynku, kamienia, sidingu

W większości przypadków graffiti usuwane jest chemicznie przez aplikację odpowiedniego preparatu i zmycie rozpuszczonej farby wodą pod ciśnieniem. Usuwanie z powierzchni niezabezpieczonej jest procesem długotrwałym i skomplikowanym, lecz skutecznym.

Jak skutecznie poradzić sobie z graffiti?

Przede wszystkim nie czekaj – graffiti trzeba usuwać szybko żeby skrócić czas ekspozycji na elewacji i im szybciej tym łatwiej jest usunąć farbę.

Należy także pamiętać o technice antygraffiti, czyli aplikacji preparatu, który skutecznie utrudnia namalowanie graffiti i umożliwia usunięcie nowych zniszczeń samą wodą lub delikatnym detergentem (w zależności od wybranej powłoki antygraffiti).

Usuwanie farb

Oferujemy także usuwanie powłok malarskich- chemiczne oraz mechaniczne w zależności od zlecenia. Oferujemy także piaskowanie niskociśnieniowe, które zapobiega uszkodzeniom podłoża.

Biodegradowalne!

Wszystkie środki stosowane do usuwania graffiti oraz farb są to preparaty bezpieczne dla środowiska – biodegradowalne.