Czyszczenie i naprawa kamienia

Clean City wykonuje usługę czyszczenia, napraw, konserwacji kamienia. Stosujemy techniki odpowiednie do rodzaju i stanu podłoża. Czyszczenie kamienia przeprowadzamy w oparciu o sprawdzone metody pracy, aby nie narażać jego struktury na uszkodzenia i nie naruszać naturalnej powierzchni. Przed rozpoczęciem mycia dokładnie oceniamy stan nawierzchni, aby czyszczenie piaskowca lub innego rodzaju kamienia wykonać nie tylko skutecznie, ale także bezpiecznie.

Używamy Rotec- niskociśnieniowe piaskowanie, dedykowane środki i materiały do kamienia!

Wykorzystanie takiej techniki mycia pozwala uzyskać spektakularne efekty w krótkim czasie. Dodatkowa impregnacja piaskowca zabezpieczy go przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Czyszczenie kamienia: piaskowca, granitu, łupka, trawertynu, wapienia, klinkieru

Zabieg zaczyna się od dobrania odpowiedniej techniki. Czyszczenie chemiczne- woda pod ciśnieniem i materiały przeznaczone do konserwacji kamienia wymagają doświadczenia. Czyszczenie kamienia dowolnego typu przeprowadzamy na podstawie zdobytej wiedzy i kwalifikacji. Dzięki temu zarówno czyszczenie piaskowca o delikatnej strukturze, jak  i usuwanie głębokich zabrudzeń nie stanowią dla nas problemu. Odpowiednio wykonane mycie kończy się zabiegiem impregnacji. W naszej pracy wykorzystujemy preparaty najlepszej jakości, aby impregnacja piaskowca zabezpieczyła go na długi czas.

Szlifowanie i piaskowanie – Rotec

W wielu przypadkach kamień poddawany jest dwóm kolejnym zabiegom- szlifowaniu i piaskowaniu. Jako jedna z niewielu firm posiadamy piaskarkę niskociśnieniową Rotec, która przy zastosowaniu dedykowanego ścierniwa pozwala pracować bez ryzyka zniszczenia podłoża. Mycie piaskowca jest jeszcze skuteczniejsze dzięki dodatkowym zabiegom, które mają wpływ na jego wygląd oraz zabezpieczenie struktury na przyszłość. Taka kompleksowa usługa pozwala uzyskać zadowalające efekty, a regularna impregnacja piaskowca sprawi, że przez wiele lat zachowa swój pierwotny wygląd.

Impregnacja kamienia!

To proces, który musi być wykonany po zakończeniu prac na powierzchni kamienia. Podstawowe impregnaty zamykają pory kamienia, zapobiegają erozji i wietrzeniu. Impregnacją możemy budować nowe właściwości kamienia, zmniejszamy chłonność, poprawiamy jego estetykę, zmieniamy wygląd, nadajemy nową barwę. Mycie piaskowca i innych typów kamienia oraz odpowiednio dobrane zabiegi zabezpieczające zachowają jego strukturę przez wiele lat. Jako usługę dodatkową wykonujemy również malowanie elewacji nawet na dużych powierzchniach.

3 lata

Impregnację tak delikatnych i chłonnych materiałów jak piaskowiec należy wykonywać najrzadziej co 3 lata. Swoje usługi świadczymy na terenie miasta Warszawa, dojeżdżając także do klientów z miejsc położonych poza jego granicami. Zapraszamy do współpracy.

Menu