Odśnieżanie dachów

Specjalizujemy się w czyszczeniu elewacji, fasad, ścian, dachów. W zależności od potrzeby i specyfiki zlecenia, wykonujemy zlecenia w każdych warunkach terenowych, przy użyciu podnośników lub technik alpinistycznych. Nasza praca ma na celu nie tylko przywrócenie estetyki obiektu, ale też podyktowana jest troską o bezpieczeństwo domowników lub pracowników przebywających w budynku.

Czy wiesz, że odśnieżanie dachów leży w obowiązku właściciela / zarządcy nieruchomości? Te regulacje prawne obowiązują w Polsce i są restrykcyjnie przestrzegane. Przepisy budowlane jasno mówią o tym, że nadmiar śniegu ma być systematycznie usuwany z dachu. Dopuszczają nawet możliwość przeprowadzenia kontroli przez nadzór budowlany oraz straż miejską. Jeżeli dopatrzą się nieprawidłowości mogą nałożyć na osobę odpowiedzialną karę grzywny w wysokości kilkuset złotych. Znacznie rozsądniej jest przeznaczyć te pieniądze na profesjonalne odśnieżanie dachu z naszą pomocą.

Usuwanie / zbijanie sopli

Kiedy powierzysz nam zadanie odśnieżenia dachu możesz być pewien, że zrobimy to starannie i terminowo. Nie tylko usuniemy bezpiecznie zalegający śnieg, ale też wykonamy inne, niezbędne czynności. Oferujemy:

  • usuwanie sopli,
  • usuwanie wykwitów solnych i wapiennych,
  • usuwanie mchów, glonów,
  • usuwanie kleju.

Śnieg na dachu to nie jedyny problem zarządców nieruchomości. Kolejnym zimowym zmartwieniem pozostają zamrożone, wiszące na krawędziach stożki. Usuwanie sopli pozwoli przywrócić obiektowi estetyczny wygląd, a przede wszystkim zabezpiecza obszar wokół, tam, gdzie poruszają się ludzie. Topiący się lub spadający sopel na takim obszarze mógłby wyrządzić znaczne szkody.

Dlaczego to takie ważne?

Śnieg, który gromadzi się na dachu znacznie obciąża jego konstrukcję. Zdarza się, że pod naporem takiego ładunku może dojść do zapadnięcia się dachu, zapchania rynien i uszkodzenia instalacji odwadniającej. Sposobem na walkę z tym problemem jest profesjonalne odśnieżenie dachu i usuwanie sopli. Podobnie jak inne usługi porządkowe na wysokościach, również to zadanie warto powierzyć nam. Nasi pracownicy wiedzą jak poruszać się na trudnym, oblodzonym obszarze oraz w jaki sposób usuwać z niego bezpiecznie zalegający śnieg i lód. Prace przeprowadzamy w Warszawie oraz okolicach.

Mycie elewacji: cegły, klinkieru, tynku, kamienia, sidingu

Zabieg ten pozwala na utrzymaniu elementów elewacji w dobrej kondycji. Bieżąca utrzymanie powierzchni pozwala cyklicznie przywracać pierwotny stan. Wykonujemy czyszczenie elewacji z : tynku, kamienia, cegły, klinkieru, sidingu, betonu, szkła, blachy, aluminium, materiałów sztucznych, piaskowca, granitu.

Doczyszczanie pobudowlane i poremontowe

Usuwamy resztki zaschniętego betonu, rozchlapaną farbę na elementach wykończeniowych, balustradach, czy chodniku oraz wszelkiego rodzaju inne zanieczyszczenia poremontowo-budowlane.

Doczyszczanie hal, pomieszczeń produkcyjnych i magazynowych

Techniczne czyszczenie oraz doczyszczanie powierzchni produkcyjnych i magazynowych (szklanych, aluminiowych, lakierowanych proszkowo i innych) z zabrudzeń takich jak oleje, smary, osady, silikon, woski, tłuszcze. Realizujemy prace na powierzchniach pionowych i poziomych: elewacje, dachy, posadzki magazynowe.

Czyszczenie dachów

Zaatakowane przez glony, mchy, pleśnie, grzyby i bakterie dachy i dachówki są czyszczone oraz zabezpieczane preparatem zapobiegającym ich ponownemu powstawaniu.